תכנון מכונות

תכנון מכונה המשימה המאתגרת שבין כל תחומי התכנון. למעשה מכונה טובה מספקת מענה ואפשרות ליישם רעיון או דרישה ולפתרון בעיה, מכונות לרוב יעודם החלפת עבודת ידיים.

המכונה ממשלבת  מנגנונים לצורך ביצוע  מספר רב של פעולות מכאניות, בניצוח מערכת פיקוד (מוח) שמבקר, קוצב, מווסת את מהלכיו ופעולותיו של כל מנגנון.

למתכנן מכונות יש יכולת להפיח חיים בחלקים דוממים ,הסיפוק בתוצאה סופית מוצלחת הוא הצימוק של תכנון המכונות, התחושה האישית שיציר שלך, הרעיונות שלך, וכל הניסיון שצברת הוכנסו במתקן דומם שהפך להיות למתקן שאתה יכול לתת “נשמה” והוא מבצע את הנדרש. שנים רבות של ניסיון וידע נרכש ללא הפסקה נדרשים כדי להגיע לרמת מיומנות של מתכנן מכונות, הדרך רצופת אתגרים, מכשולים, לילות ללא שינה, ניסיונות,ה צלחות, כישלונות, ובעיקר התמדה כשכל הזמן המטרה שעומדת מולך היא יכולת לתת מענה לאתגר ….

 המסקנה תכנון מכונות דורש ממתכנן מכונה אופי של רץ למרחקים ארוכים, המכשולים בדרך הם המציאות היום יומית קו הסיום הוא המטרה האחת והיחידה של מתכנני מכונות אין קיצורי דרך אין וויתורים, רבים לא בנויים לעמוד בדרך ולכן יש מעטים שיכולים לומר אנחנו משרד הנדסי שמפתח ומתכנן מכונות.

יש שוני  גדול בין פיתוח מכונה, תכנון מכונה, לתכנון מוצר. הבמעורבות הישירה של המתכנן המכני בתהליך עד שלב הגמר, כולל ליווי עבודה עם קבלני מישנה, רכש של אביזרי מדף.

ההצלחה תלוייה במעורבות המתכנן מכונות בכל שלבי ההרכבה עד של כל המכלולים כולל מערכת הבקרה והכיוון הסופי מעניקים למכונה רוח חיים. לנו בלוקודיזיין Lock O Design יש את השילוב הנדיר של מתכננים להובלת פרויקטי תכנון מולטידסיפלינרי. מלווה בניסיון של למעלה מ 40 שנה.