תכנון מכני

את הכללים הנלמדים לתכנון ולעיצוב אין תלמיד שלא שינן ויודע בע”פ מהמחקר ועד שלפי העיצוב ועד המוצר. השינון אינו כלי שיכול לבוא כתחליף לניסיון, האמרה הנפוצה של מחשבה מחוץ לקופסה לגבי תכנון מכאני אינה מדויקת, החשיבה חייבת להיות בתוך הקופסה אלא שמפעיל הקופסה חייב בידע רחב ביותר וניסיון רב שנתי תוך הכרת כלים ואמצעי יצור מהעבר, שבימנו הולכים  נשכחים התמויות מקצועיות שנעלמות מהשווק עקב המחסור בהכשרה מקצועית ובעבודות ידיים כמו כירסום חריטה, מסגרות איכותית כל זה הביא למעבר ליצור בכלי אוטומציה.

תכנון מכני, או מתכנן מכאני נשען על הכרת הישן והחדש, הכרת יכולות והשימוש של מחרטה קונבנציונלית, כרסומת, יציקות פשוטות, לחצנות, ברואצ’ינג, כלי ניקוב, שפינג, הלחמה, ריתוך אוטוגן, הלחמה בגז, תכנון שטנצים לניקוב, תכנון שטנצים למשיכת עומק, ערגול, כלי דיגום….  לא כל בעיה מצריכה CNC לא כל בעיה נפתרת באוטומציה מודרנית, יש דרכים טובות זולות ופשוטות כדי לפתור בעיות צריך רק להכיר אותם ולהבין איך להפעיל אותם .

חשיבה בתוך הקופסה משלבת אינטגרציה בין ישן וחדש, בין טכנולוגיה מתחום אחד והתאמתה לתחום אחר, בין רעיון לפתרון בעיה והתאמתו לבעיה שונה בתכלית,  לעיתים גם דבר שנראה לגמרי לא הגיוני עדיין שווה בדיקה לצורך התאמה לבעיה חדשה שאנחנו נתקלים בעבודה שלנו. תכן מכני נכון מחפש לשלב את הגלגל הציר הבורג הקפיץ….ולא להמציא אותם מחדש שילוב והתאמה נכונה ואינטגרציה של מערכות עדיף על רעיון חדשני יקר וללא צורך. מניסיוני הרב ראיתי עשרות עבודות שפתרו בעיות עם תותחים במקום עם אביזרים פשוטים שעל המדף.

אנחנו בלוקודיזיין Lock O Design שייכים לדור ייחודי בגישת לתפקודו של משרד הנדסי התחלנו דרכנו ללא מחשוב, בלי תוכנה, בלי פתרונות בשליפה, עם כלי שרטוט ידניים, עם חוברות, טבלאות, לוחות לוגריתמיים, סרגלי חישוב, שולחן שרטוט טוש, חישוב פריסות, חדירות, אנחנו הדור האחרון במאה הזאת שעדיין יודע לפתור בעיות בהפסקת חשמל,  בשדה, ובעזרת עפרון…אלא כלי היסוד והבסיס לחשיבה אלתור שיוצרים את המתכנן המכני הטוב המקורי ובעל החשיבה הנכונה לתכנון הנדסי.